Your cart items 0
: 0,00 €
Your Cart is currently empty!
Product update
title_664a2fd6df56b5490689201716137942

Švarus oras  namuose

Modernios  vėdinimo, oro kondicionavimo, mikroklimato gerinimo sistemos.

Sužinoti daugiau

 

Pagrindinės mikroklimato namuose užtikrinimo priemonės

KAD NAMUOSE BŪTŲ SVEIKA, JAUKU IR GERA

air conditioning icon

Šiuolaikiniai šilumos siurbliai oras-oras viena iš efektyviausių oro kondicionavimo ir šildymo priemonių

ventiliacija icon

Modernios oro rekuperacinės sistemos užtikrina švarų orą patalpose su minimaliais temperatūros praradimais

Patalpų vėdinimo poreikis žmogaus gyvybei ir sveikatai

Visi žinome, kad žmogaus gyvybei reikalingas oras. Tiksliau, grynas, praturtintas deguonimi, savo sudėtyje turintis kuo mažiau kenksmingų elementų, turinčių įtakos sveikatai.
Taip pat neginčijama, kad be oro žmogus gali gyventi mažiau laiko nei be šviesos, maisto ar vandens. Didžiulį vaidmenį žmogaus gyvenime užima ne tik oras, jo kiekis, bet ir kokybinė sudėtis, turinti tam tikras deguonies, azoto ir kitų elementų proporcijas, taip pat vandens garai.
Gyvenimo metu mes kvėpuojame oru, per plaučius sugerdami deguonį ir kitus elementus ir iškvėpdami jį kitais junginiais, kur vyrauja anglies dioksidas. Be to, žmogaus kūnas tam tikru kiekiu gali išskirti šilumą, drėgmę, o kitos dujos, garai, dulkės, dūmai, įvairūs aerozoliai ir kvapai taip pat gali būti įvairių jo veiklos rūšių produktai. Esant tam tikram kamba rio sandarumui, minėtas išmetimas gali pasiekti kenksmingą ir pavojingą jame esančių žmonių sveikatai vertę. Be to, padidėjusi garų koncentracija ore, t. y. santykinė oro drėgmė, sukelia kondensaciją ant langų, palangių ir net sienų ir dėl to vystosi įvairios kenksmingos bakterijos ir grybeliai. Norint ore ištirpinti kenksmingas medžiagas ir drėgmę iki priimtinos koncentracijos, reikalinga ventiliacija, tai yra, gryno oro pritekėjimas į patalpą ir užteršto pašalinimas.

Lietuvą ištiko paradoksas. Modernizuoti daugiabučiai namai tapo kur kas šiltesni, sąskaitos už šildymą sumažėjo, tačiau butuose tapo drėgna, ėmė veistis pelėsis. Modernizavimas, turėjęs suteikti komfortiškas gyvenimo sąlygas, iš tiesų sukūrė naujų problemų.

Specialistai tvirtina, kad kitaip ir negalėjo būti. Apšiltinus daugiabučius, pakeitus kiaurus langus sandariais, tačiau nuošalėje palikus vėdinimo sistemas, už didelius pinigus buvo sukurtas šiltnamio efektas. Modernizuotų namų savininkai bando butus vėdindami tiesiog atidarinėdami langus, kiti nepripažįsta tokio vėdinimo, nes taip prarandama šiluma.
Savo namuose žmogus turi jaustis komfortiškai. O kas nutinka, gyvenant sandariame, be tinkamos vėdinimo sistemos bute?
Žmogaus sveikata, kasdienė būsena priklauso nuo daugelio faktorių, tarp kurių – ir oras, kuriuo žmogus kvėpuoja. Tvirtinama, kad netinkamas oras yra vienas iš labiausiai neigiamai veikiančių faktorių. 

 

Pagrindiniai gamintojai